Domů / CT Sparrow
Výrobci
Další informace
Odběr novinek
Doprava a vyzvednutí

Osobní odběr - Praha

Možnost osobního převzetí zdarma v Praze-Podolí.

 


 

CT Sparrow

Slaňovací brzda ClimbingTechnology Sparrow

 

 

K praktickému vyzkoušení jsme vzali slaňovací brzdu Sparrow od italského výrobce Climbing Technology. V našem testu jsme se soustředili na dvě základní aktivity - slaňování a výstup po laně.

  

Vkládání lana

Vkládání lana je skutečně intuitivní a jednoduché. Lano je možné vložit do brzdy i když je páka v transportní/zamčené poloze. Díky pohyblivé bočnici je možné vkládat lano s instalovanou karabinou, nehrozí tedy nebezpečí pádu brzdy.

Dráha pro vložení lana je přehledně vyznačena a vačku ve správné poloze přidržuje pružina.

Antipanik

Výrobce svůj systém nazývá EBS - Extraordinary Braking System. Funguje odlišně než například antipanik systém na Petzl I'D. Při přílišném zatažení na páku dojde díky tvaru vačky (viz modrá šipka na obrázku) k zastavení slaňování, brzda se však nezablokuje a po povolení tahu na páku se slaňování opět okamžitě rozjede. Dobře je to vidět na videu.

Výstup po laně

Od vložení lana je možné po celou dobu výstupu nechat páku v zajištěné transportní poloze. S pákou se manipuluje až po odstranění blokantu při zahájení sestupu.

Díky kompaktnímu tvaru a možnosti nechat páku v transportní poloze je sestava pro výstup přehledná, nic se nikde nemotá.

Shrnutí na závěr

Co nás nejvíce zaujalo

  • intuitivní vkládání lana
  • možnost vkládání a dobírání lana i v zamčené poloze
  • a z toho vyplývající kompaktní rozměry i při používání

V kombinaci s blokantem Quick Roll jde o velmi efektivní a bezpečnou sestavu pro výstup po laně.